טיולים בגליל המערבי

שביל נורמן ופארק הסלעים בכיסרא סומייע.

אל שביל נורמן: נוסעים על כביש מס' 854 ומחנים ברחבת חנייה קטנה כ-300 מטר מדרום לכניסה לכפר ורדים, לצד השילוט "נורמן". אל פארק הסלעים בכיסרא-סומייע: מכביש מס' 854 פונים מזרחה ליישוב הדרוזי כיסרא-סומייע ונוסעים לפי השילוט. מחנים לצד השלט הראשון שמכריז על הכניסה לפארק. ניתן כמובן לערוך רק טיול אחד מבין השניים, אך היותם קצרים וסמוכים, הופכים את החוויה הכפולה לכדאית במיוחד. עבור רומנטיקנים חסרי תקנה – מדובר בשני טיולים שיעשו רק טוב לזוגיות שלכם. עבור משפחות עם ילדים, מדובר בשני טיולים שייכנסו לפנתיאון החוויות המשפחתי. עבור מתבודדים חסרי תקנה – מדובר בשני מתחמים שלא תרצו לעזוב אותם. הקדמה מחייבת? בואו ותראו בעצמכם במה מדובר ותחליטו אם מדובר בהגזמה או באמת לאמיתה. אבל ראו הוזהרתם: כדי שהחוויה תהיה שלמה יש לעשות שימוש בדמיון. זהו חלק מהעניין, הן בשביל נורמן, והן בפארק הסלעים. תגיעו תבינו.

נחל בית העמ

מצוקים עוצרי נשימה, חורשים צפופים, ביקור בכפר דרוזי, הליכה בתוואי נחל וגם עלייה זדונית במיוחד –אלו הם המרכיבים שיוצרים את המסלול המיוחד הזה בגליל המערבי. מכביש מס' 854 פונים מערבה אל כביש מס' 8544. בצומת הראשון, שמופיע לאחר כ-1.2 ק"מ, פונים דרומה (שמאלה) ומחנים כ-120 מטר מאוחר יותר, בכניסה לקיבוץ כישור. הערות: חשוב מאוד להצטייד במפת סימון שבילים ובכישורי ניווט בסיסיים, מאחר שהסימון בשטח לעתים מסתתר בתוך מטעי הסביבה. אם מגיעים בחורף, יש להצטייד בנעליים להליכה במים. בחורף גשום במיוחד, קחו בחשבון שתירטבו בפלג הגוף התחתון.

מאכזיב לראש הנקרה

לא משנה מאיזה צד אתם מתחילים – זהו טיול שהים הגדול יהיה בו כל הזמן לצדכם, ילווה אתכם ויפתיע עם מפרצונים קסומים ורצועות חוף פראיות ושובות לב. הערות: המסלול קווי (יש לדאוג לרכב בנקודת הסיום). זהו מסלול המתאים גם כטיול לילה. נוסעים צפונה על כביש מס' 4, חולפים על פני נהריה ומחפשים אחר השילוט לאכזיב. הבחירה היכן להתחיל את הטיול תלויה בכם. המלצה שלנו: סמוך למושב לימן, באזור התעשייה מילואות השוכן בגדה המערבית של הכביש. אפשר גם מעט הלאה משם, כל עוד מחנים באופן מוסדר. ברוכים הבאים אל חופי הים הכי יפים, פראיים ומעוררי דמיון שקיימים בארץ. ממש כך, בלי הגזמות ובלי קלישאות. זהו טיול שנושק אל הכחול הגדול בכל צעד ושעל – טיול קל שנופיו משתנים בכל עונה, וגם בכל שעה משעות היממה. במילים אחרות, שווה להגיע לכאן בזמנים שונים ולחוות את הטיול באופן שונה (כמעט) לגמרי. כך או אחרת, הדרך המתוארת כאן נמתחת מדרום לצפון. אי אפשר לטעות – הים כל הזמן גועש משמאלכם ומולכם המצוק הענקי, הלבנבן והמרשים של ראש הנקרה. כעת לא נותר אלא להתענג על הדרך עצמה.

טיול אופנים בנחל כזיב

טיול ארוך ומיוחד לצד נחל כזיב בגליל המערבי, עם המון ירוק בעיניים, טבילות מרעננות ושפע של טבע טוטלי. בצומת כברי שעל כביש מס' 70 (מזרחית לנהריה) ממשיכים כמה עשרות מטרים צפונה ומחנים בכניסה לקיבוץ כברי. זוהי נקודת ההתחלה והסיום. הערות: יש להצטייד בקסדה, משאבה, פנימיות להחלפה, כלים לתיקון נקרים והרבה מים לשתייה. המסלול מתאים לרוכבים מנוסים ולא למשפחות. רבים ביקרו בנחל כזיב, עלו וירדו אל המונפורט, טבלו במעניינות הצלולים, ובקיצור, נהנו מכל רגע. אך את נחל כזיב המוכר והטוב, הנחשב לאחד היפים והפופולריים בנחלי הגליל המערבי, כדאי לנסות גם ברכיבה על אופניים. זוהי חוויה לא פשוטה, לא קלה, אבל מתגמלת בהחלט. לאחר שמחנים את הרכב בכניסה לקיבוץ כברי, חוזרים בזהירות לצד הכביש לצומת כברי. ממשיכים דרומה לצד מטעים חקלאיים ומחפשים במזרח (משמאל לכם) את תחילתו של שביל בסימון כחול, שירחיק אתכם מהאספלט לטובת הטבע.

דילוג לתוכן